כל השיטות וכל הדרכים להסרת שיער!

מאז ומעולם אחד הסממנים של נשיות ושל יופי היה עור חלק משיערות. על מנת להגיע למודל היופי החלק, מומחים פיתחו שיטות רבות ומגוונות להסרת שיער, לכל אחת מהן יתרונות וחסרונות.

שיטות ביתיות

בין השיטות הביתיות ניתן למנות: סכין גילוח, משחה, פינצטה, שעווה, סילק-אפיל בראון ושאר מכשירים דומים המבוססים על תלישת השערה. לאחרונה נכנס לשוק גם me – מכשיר לייזר לשימוש ביתי.

הפתרונות הביתיים נותנים תוצאה מוגבלת בזמן – בין מספר ימים, כאשר משתמשים בסכין גילוח או במשחה ועד ל 3-4 שבועות כאשר משתמשים באחת השיטות לתלישת השיער כגון שעווה ביתית, פינצטה או מכשיר.

סכין גילוח
היתרונות: קלות שימוש, מהירות וזמינות. ללא כאב או אי נוחות.

החסרונות: העור עלול להיחתך ולהיפצע, עלול לגרום לצלקות. יוצר תחושה קוצנית ולא נעימה עם הצמיחה החוזרת. הסכין מעבה את השערה ויכול לגרום לזיהום ולגירוד. הצמיחה מאוד מהירה – בין יומיים לחמישה ימים. ברגע שמגלחים בסכין, יורדת שכבת עור עליונה שנדבקת לסכין וצבעה לבן. הפעולה הזו מגרה את האזור להצמיח עוד שיערות.

משחה להסרת שיער פועלת כמו סכין. פעולת העברת השפדל כדי להסיר את השיער היא בעלת אפקט זהה לסכין. היתרונות דומים – קלות שימוש, מהירות וזמינות, ללא כאב או אי נוחות.

החסרונות דומים גם הם: יוצר תחושה קוצנית ולא נעימה עם הצמיחה החוזרת. הסכין מעבה את השערה ויכול לגרום לזיהום ולגירוד. הצמיחה מאוד מהירה – בין יומיים לחמישה ימים. ברגע שמסירים את השיער עם השפדל, יורדת שכבת עור עליונה שנדבקת אליו וצבעה לבן. הפעולה הזו מגרה את האזור להצמיח עוד שיערות. בנוסף, למשחה ריח אופייני ולא נעים.

שעווה – הסרת שיער בשעווה חמה באופן ביתי דורש זהירות מיוחדת. שעווה חמה על עור קר עלולה ליצור כוויות.

החסרונות הבולטים של שעווה: כאב, פיגמנטציה, צמיחה של שיערות חודרניות מתחת לעור. שיערה חודרנית יוצרת פצע, לפעמים עד כדי ניתוח.
בהסרת שיער בשעווה צריך לגדל את השערות במשך כחודש ימים ובינתיים מסתובבים עם שיער ארוך ולא אסתטי, עד שהשער מגיע לאורך בו ניתן לעשות שעווה. בנוסף, בגלל החום עלולים להתפתח נימים ובגלל המשיכה עשויים להופיע וורידים, כתופעת לוואי.

מכשירים להסרת שיער כגון "סילק-אפיל" ו"בראון" – שיטות אלה מאפשרות מצד אחד להשיג תוצאות חלקות באופן ביתי למשך כ-3 שבועות, אך תופעת הלוואי הניכרת שלהן היא בהצמחת שערות מתחת לעור תוך יצירת בעיה נוספת של טיפול בעור ולא רק בשיער, עם כל ההשלכות הנובעות מהמצב.

לגבי מכשיר הלייזר- me, עדיין לא נצבר ידע רב אודותיו, אך ניתן לציין כי עוצמתו פחותה מאשר טיפולי לייזר במכוני הקוסמטיקה ויעילותו, מן הסתם, מוגבלת יותר. חשוב להיזהר ולתפעל אותו בצורה מקצועית ומיומנת, על מנת שלא לגרום לנזקים.

פינצטה – פינצטה משמשת לרוב להסרת שיער נקודתית באזור הפנים או הפטמות. ברגע שאנו מסירים שיער באזורים אלה, נוצר ריבוי גדול מאוד של שיערות. השורש נוטה להשתולל, מעצם פעולה אגרסיבית זו.

הסרת שיער מקצועית במכוני קוסמטיקה

שעווה אצל קוסמטיקאית – כל אותם החסרונות שנמנו בהסרת שעווה ביתית, תקפים גם לגבי הסרת שיער בשעווה אצל קוסמטיקאית, אם כי הסכנה לכוויות פוחתת וככל הנראה, הקוסמטיקאית תהא יסודית יותר ותגיע למקומות שקשה להגיע אליהם לבד בבית. החיסרון הוא כמובן בעלות, לעומת העלות הביתית.

לייזר – הסרת שיער בלייזר לא נותנת תוצאה סופית ומוחלטת, כפי שרבים נוהגים לחשוב. מדובר בדילול שיער ובהסרה שאינה לצמיתות. התוצאה אינדיבידואלית ומשתנה מאדם לאדם וקשה לצפותה מראש. לעיתים, הלייזר אפילו גורם לתוצאה הפוכה וגורם לריבוי צמיחת שיער באזורים מגולחים (לא כתוצאה מהגילוח בלבד, אלא אף מריכוז גבוה של חום באזור הטיפול).

  • חשוב לדעת כי אסור לעשות לייזר באזורים הורמונאליים כמו פנים וכתפיים.
  • לייזר לא עובד על שיער פלומתי, לבן או ג'ינגי (חסר פיגמנט) והוא אסור לשימוש על כהי עור – להם הוא עלול לגרום לכוויות.
  • לייזר לא מתאים לנשים בהריון ולחולים כרוניים.
  • לייזר מחייב גילוח על מנת שלא לגרום לכוויה.
  • עוד כדאי לדעת כי בהסרת שיער בלייזר, אסור להשתזף חודשיים לפני טיפול ואסור להיחשף לשמש חודשיים אחרי הטיפול.
  • לייזר עלול לגרום לכוויות קלות או קשות ואף לצלקות בלתי הפיכות, אם הוא מבוצע ביד לא מיומנת ומקצועית.
  • תהליך הסרת השיער בלייזר יכול להימשך לאורך מספר שנים.

אינפרא אדום – להסרת שיער באינפרא אדום מאפיינים דומים מאד לטיפול בלייזר, עם סכנות דומות ודגשים דומים, אך לרוב התהליך ארוך יותר מלייזר.

בכל שיטה שלא תבחרו, זכרו דבר חשוב אחד: היצמדו לשיטה אחת שבחרתם כדי לא לבלבל את שורש השערה!

על איזו שיטה אני ממליצה?

על אפילציה. השיטה העדיפה ובעלת היתרונות הרבים ביותר בתחום הסרת השיער.

  אפילציה מאפשרת להיפטר מכל השיער המיותר תוך תקופה של בין חודשיים לחצי שנה.
  האפילציה מתאימה לכל גווני השיער: אפילו לשיער לבן, בלונדיני, ג'ינג'י או פלומתי.
  האפילציה מתאימה לכל גווני העור, גם לכהי עור וגם לבהירי עור.
  אפילציה מתאימה לכל הגילאים – החל משנתיים אחרי קבלת המחזור החודשי אצל נשים.
  האפילציה טובה גם לאזורים קטנים כמו גבות, בתוך האף, או בתוך האוזניים.
היא לא פולטת קרינה מסוכנת ומתאימה גם לנשים הרות ולמשטחים גדולים של שיער פלומתי.
  לאפילציה יתרון של נוחות – הלקוח בוחר מתי לבוא וכמה לשבת. היא מותרת גם בקיץ וגם בחורף (פרט לאזור השפם, בו עדיף שלא לבצע הסרה באפילציה בקיץ כשיש סכנה של חשיפה לשמש, בגלל ריבוי תאי הצבע – מלנין).

אפילציה מאפשרת טיפול ויחס אישי, תוך השגת התוצאות הרצויות בלי הפתעות.

כתיבת תגובה