כיצד איבדה האפילציה את היוקרה שלה?

אפילציה היא אחת השיטות הותיקות להסרת שיער והיחידה שאכן מסירה שיער לצמיתות באופן יעיל ומוכח.

עם זאת, לאורך השנים חל פיחות במעמדה של האפילציה כשיטה המועדפת להסרת שיער ונוצרו סביבה אמונות מוטעות ותרבות שוק שהצליחו לערער את מעמדה כ'מלכה' של תחום הסרת השיער. עכשיו, לאט לאט כובשת בחזרה האפילציה את מקומה בענף הסרת השיער והופכת לאפשרות המועדפת אצל יותר ויותר אנשים.

מדוע, אם כן, איבדה האפילציה את הבכורה ואת היוקרה?

מיתוסים שגויים

מה לא אמרו על האפילציה?

  • אמרו שהיא כואבת יותר מכל שיטה אחרת
    – טעות! ניתן לבצע אפילציה, כמו לייזר תחת משחה מאלחשת ובלי לסבול.
  • אמרו שהמחט דוקרת
    – טעות! את המחט משחילים בבסיס השערה וממש לא דוקרים באמצעותה.
  • אמרו שאפילציה מתאימה רק לאזורים קטנים, כמו הסרת שיער בפנים
    – טעות נוספת! אפילציה בהחלט יכולה להתאים להסרת שיער בכל הגוף כשהמיומנות והזריזות של האפילטורית מאפשרת לה להגיע לתוצאות נרחבות תוך זמן קצר.

כל האמונות המוטעות הללו שהשתרשו, יצרו לאפילציה מוניטין שגוי של שיטה מאד מקומית להסרת שיער, אנשים התחילו לחפש אלטרנטיבות מבלי לבדוק אפילו את אמיתותן של השמועות.

פיתוחים טכנולוגים וחדשנות שגרמה לתנודת לקוחות

עם פיתוחן של שיטות חדשות להסרת שיער בלייזר ובקרני אור, חלה נהירה המונית של אנשים אל עבר מכוני הלייזר. הנטייה לעבור לאפשרויות שנתפסות כחדשניות יותר היא מובנת וברורה.

למרבה מפח הנפש, הסתבר במהרה כי שיטות אלה מציעות פתרון חלקי בלבד. הסרת השיער היא לא לצמיתות, היא מאפשרת דילול מסויים של השיער ואנשים מצאו את עצמם משקיעים אלפים רבים מאד של שקלים מדי חודש, מבלי לראות תוצאות ארוכות טווח.

לא מעט מטופלים מצאו את עצמם משועבדים לאותם מכוני לייזר. הסתבר, בדרך הקשה, כי דווקא השיטות החדשות, יעילות פחות מאותה אפילציה "עתיקה" שמצליחה להסיר את השיער לצמיתות.

דור האינסטנט מחפש פתרון קסם

ריבוי מכוני הלייזר, גרם לאנשים להאמין כי קיימת דרך מהירה יותר להיות חלקה לצמיתות. אנשים השוו את הלייזר לסכין ביתי והאפילציה נראתה פתאום איטית יותר והרבה פחות סקסית. היא דורשת מקצועיות ומיומנות מהמטפלת.

לא כל אחת יכולה לטפל באפילציה – צריך ללמוד, לצבור ניסיון ולהבין היטב מה עושים, לעומת הקלות היחסית של תפעול הלייזר. גם המטופלת נדרשת לגלות סבלנות ואורך רוח רבים יותר. אבל בפועל הלייזר פחות יסודי מאפילציה ופחות מהיר – יש לו רק אשליה של מהירות. כך שכמו בכל דבר בחיים, גם כאן, אין פתרונות קסם.

כוחות שוק דחקו את האפילציה לשוליים

בתי הספר לקוסמטיקה איבדו אמון באפילציה כמקצוע העומד בפני עצמו. קורסים מקצועיים לקוסמטיקאיות התמקדו בתחומים רווחיים יותר כגון אנטי-אייג'ינג, פרא-רפואי ומכשור שונה, וקורסים לאפילציה ניתנו בחינם או במחיר סמלי, כחלק זניח מהלימודים. הדבר הוריד את הרמה של המקצוע, פחות קוסמטיקאיות התמקצעו באפילציה וככל שהיו בשוק פחות מטפלות, פחות נשים חיפשו את הטיפול.

למכללות עצמן היה רווחי יותר למכור קורסים אחרים, שאפשרו להם למכור מוצרים ומכשירים יקרים והן דחפו אותם על חשבון האפילציה.

אבל למרות הכל – בתקופה האחרונה מתרחש שינוי!

האכזבה מהלייזר, מודעות הולכת וגוברת והתקרבות בישראל לסטנדרטים המקצועיים של חו"ל, גורמת לשינויים גם בתחום הסרת השיער.

הישראליות מתחילות להבין שעור בריא מתחיל מהסרת שיער נכונה. שאין תחליף לאשת מקצוע מומחית תחום הרגיש של הסרת שיער ושלפעמים, עדיף להיזהר ולהתאזר בקצת סבלנות כדי להגיע לתוצאות מצוינות.

האפילציה, לאט אבל בטוח, מחזירה לעצמה את הכבוד האבוד וכובשת מחדש את מרכז הבמה. יותר ויותר נשים מקשיבות לעובדות ולא מסתנוורות אחרי אופנות, תוך שהן מחפשות את האפילטוריות המומחיות, המקצועיות שיכולות לספק להן עור חלק – לצמיתות!

כתיבת תגובה